Sizin Derginiz

Sizin Derginiz

ve işte tamamen ikinize özel olarak hazırlanmış bir dergi..

Yıl dönümü hediyesi olarak hazırlamış olduğum dergi içeriği şu şekilde;

* KAPAK

Kapak sayfası hem çekici hem de sempatik.. Üzerinde barkodundan tarihine, logosundan özenle seçilmiş ismine ve tabii ki en önemlisi kapak fotoğrafı ile anlam ve önemi vurgulayan cümlesine kadar eksiksiz.. Burada iyi bir tasarım yakalamaktan çok en can alıcı kelimeleri/cümleleri/tarihleri esprili bir dille yansıtabilmek..

* AÇILIŞ KONUŞMASI TADINDA

Tamamen benim kalemimden dökülmüş dolu dolu bir sayfalık yazı.. Bugüne kadar yaşadıklarımızın ve hislerimin bir özeti tadında..

* NOSTALJİ HESABI

Geçmişte sakladığım gerek sms yoluyla gerekse chat programları üzerinden yapmış olduğumuz konuşmalardan alıntılar..

* MUŞMULA

Karikatür dergilerinden esinlenilerek oluşturulmuş, geçmişte neler olduğuna dair yine esprili cümlelerin “-muş” ekiyle sonlandırılması.. Birer ikişer cümleden oluşan bölümler halinde enstanteneler sunması..

* KAÇ YIL OLDU?

Yine karikatür dergilerinde de yer alan bir bölümden alıntı.. Aynı şekilde yaşadığımız ve bizim için hem anlamlı hem komik olabilecek kırılımların ardı ardına sıralanması..

* 2 RESİM ARASINDAKİ 7 FARK

“Senden Önce” ve “Senden Sonra” olmak üzere iki durumu da yansıtan fotoğraflar eşliğinde hem duygulardaki hem de yaşamdaki değişimlerin kağıda yansıtılması..

* KİM DEMİŞ NE DEMİŞ NİYE DEMİŞ?

Üzerinde biraz oynanmış, karikatür havası yaratılmaya çalışılmış fotoğraflardan çıkarılan konuşma baloncukları ile paylaşılan komik sohbetlerin hatırası..

* AŞIK … (LAKABINIZ)

Yine tamamen kendi kalemimden dökülmüş koca bir sayfayı iki satır şeklinde kullanarak oluşturulmuş uzun mu uzun bir mani tadında..

* KAPANIŞ KONUŞMASI TADINDA

Burada dilerseniz ve özellikle kaleminize güveniyorsanız açılışta olduğu gibi bir sayfalık bir kapanış yazısı yazabilir ya da benim yaptığım gibi “Aşkımızın Temelleri” alt başlığı ile sizin için çok özel bir yazışma geçmişiniz var ise paylaşabilirsiniz..

Kullanmış olduğum tüm bu başlıklara eklemeler, çıkarmalar yapmak, içeriklerini değiştirmek her zaman için mümkün. Üstelik de A4 boyutunda oluşturduğum tüm alanları son olarak ozalit’çiden renkli baskı alarak ister ciltletiyorum ister spiralletiyorum.

Hem içerik oluşturmanın hem de sunum şeklinin bir çok farklı yolu mevcut. Unutmayın ki yaratıcılıkta sınır yok. Kendi imkanlarınızla ve yeteneklerinizle çok farklı ve güzel şeyler oluşturmanız mümkün..

Eğer ki yardıma ihtiyaç duyarsanız benimle her zaman her konuda ya da her aşamada iletişime geçebileceğinizi unutmayın lütfen..

Kendi hazırlamış olduğum örnekten bazı görselleri aşağıda paylaşıyorum..

6 Replies to “Sizin Derginiz”

  1. Ben bi tane dergi çıkarmak istiyom tek sayı olucak ve hepsi bizimle ilgili olucak içindekiler bunu bi matbaa ile mi kpnuşmam gerek acaba nasıl yapıcam yardım edebilir misiniz ?

  2. Bende böyle bİşy yapmak istiyordum sevgilime ama nası yapacagım bilmiodum ilham verdin için teşkrrler çok güzel düşünülmüş bence:)

  3. sitenizi inceledim beğendim böyle farklı siteler araştırırken bir site daha dikkatimi çekti http://www.kaarun.com bu site de facebook likelarına göre ürün öneriyor kullanIcılara bence çok geçerli bir site sizinle de paylaşmak istedim.Tşk ler.

    1. Merhaba,

      İlgiliniz için çok teşekkürler. Gönderdiğiniz linki ayrıca inceliyor olacağım. Gelen ilk yorum olduğu için ayrıca heyecanlandığımı ve mutlu olduğumu belirtmek isterim.

Eklemek İstediğin?